پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند

پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند

اردیبهشت-6-1403
ادمین

پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند 

پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند و آشنایی با تجهیزات ضد شورش و تجهیزات ضد شورش حرفه ای و اینکه پلیس ضد شورش يعني چه از نکاتی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم

 

پلیس های ضد شورش ایران و معنی پلیس ضد شورش به انگلیسی

پلیس ضد شورش به معنای بخشی از پلیس، ارتش یا سایر نیروهای امنیتی است که مسئول کنترل، متفرق کردن یا دستگیری شهروندان غیرنظامی هستند که تظاهرات کرده یا تجمعات را سازماندهی کرده اند. پلیس ضد شورش اغلب از سلاح های غیر کشنده مانند باتوم و شلاق برای متفرق کردن جمعیت یا بازداشت معترضان استفاده می کند. استفاده از سلاح های دیگر مانند اسپری فلفل، گاز اشک آور، شوک الکتریکی و گلوله های پلاستیکی در میان این نیروها از دهه 1980 رایج بوده است.

در شرایط بحرانی، این نیرو می تواند از آب پاش ها، خودروهای زرهی و سگ های پلیس برای مقابله با آشوبگران استفاده کند. پلیس ضد شورش معمولاً مجهز به تجهیزات امنیتی و ایمنی مانند روسری، محافظ صورت، لباس های مخصوص (جلیقه، محافظ گردن، زانوبند و ...)، ماسک ضد گاز و صفحات مخصوص پلکسی است.

Riot police معادل انگلیسی پلیس ضد شورش است. پلیس های ضد شورش در اروپا و سایر کشور ها وظیفه کنترل تجمعات سازماندهی شده را دارند.

تجهیزات جدید پلیس ضد شورش ایران

تجهیزات جدید پلیس ضد شورش ایران

نیروی نظامی ایران به مناسبت های خاص تجهیزات ضد شورش ایران جدید را معرفی می کند و این موضوع را ارائه می دهند که  پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند از قبیل: ماشین های پلیس ضد شورش ایران، لباس پلیس ضد شورش ایران و دیگر تجهیزات ضد شورش صنعتی و  تجهیزات ضد شورش ضد حریق را رونمایی می کند.

 

خرید تجهیزات ضد شورش حرفه ای و قیمت تجهیزات ضد شورش

یکی از خدمات شرکت انطباق گستر سپهر تولید و فروش تجهیزات ضد شورش است که شامل تجهیزات ضد شورش یگان ویژه و تجهیزات ضد شورش بسیج است و می توانید در زمینه خرید تجهیزات ضد شورش از شرکت انطباق گستر ضد شورش بهره ببرید.

شرکت انطباق گستر سپهر با بیش از 30 سال تجربه و داشتن مجوز های لازم با استفاده از پتانسیل جوانان ایرانی در زمینه تولید تجهیزات امنیتی و ایمنی و کنترل تردد فعالیت دارد.

 

تجهیزات نظامی ضد شورش در ایران و خارج

 

تجهیزات نظامی ضد شورش در ایران و خارج

در این قسمت از پلیس های ضد شورش از چه لوازمی استفاده می کنند به معرفی تعداد از سلاح هایی که نیرو های ضد شورش استفاده می کنند می پردازیم.

 

لباس ضدچاقو و جلیقه ضد چاقو

لباس ضد چاقو و جلیقه ضد چاقو از لوازم ایمنی است که ماموران از آن استفاده می کنند و در برابر آسیب های احتمالی در برابر ضربات چاقو جلوگیری می کند.

 

 

لباس ضد شورش

 

لباس ضد شورش

این لباس ها دارای ادوات بسیاری هستند از جمله مچ بند، زانو بند، ران بند، ساق بند و... این لباس از زیر چانه تا پنجه ها را می پوشاند و از جنس پلاستیک فشرده هستند، لباس ضد شورش می تواند تا حد زیادی از آسیب های وارده جلوگیری کند.

 

باتوم

از نیمه قرن 19 در ایالات متحده آمریکا استفاده از باتوم شروع شد و تا امروز یکی از سلاح های غیرمرگبار نیرو های پیاده و سواره نیروی های ضد شورش بوده است.

البته استفاده از باتوم اگر زیاده باشد می تواند منجر به مرگ شود یا آسیب زیادی را وارد کند.

 

اسپری فلفل

 

اسپری فلفل

اسپری فلفل حاوی مواد کپسایسین بوده که ماده ای که فلفل های خیلی تند حاوی آن هستند. این اسپری بسیار اشک آور است و مجرای بینی را نیز فعال می کند.

اثر دیگری که اسپری فلفل دارد سبب نابینایی موقت و سختی تنفس می شود و این تا یک ساعت ادامه دارد.

از این اسپری برای مقابله با حیوانات وحشی مثل خرس و سگ نیز می شود استفاده کرد.

اگر شخصی که مورد اصابت اسپری فلفل قرار می گیرد مشکل تنفسی داشته باشید می تواند حتی منجر به مرگ وی شود.

 

گاز اشک آور

گاز اشک آور نسخه پیشرفته شده اسپری فلفل است و اثر آن از اسپری فلفل قوی تر است.

گاز اشک آور چشم و ریه و دهان و پوست فردی که مورد اصابت قرار گرفته است را درگیر می کند و باعث تحریک شدن پوست و حالت استفراغ و نابینایی موقت می شود.

از گاز اشک آور برای کنترل کردن نیروهای شورش شهری استفاده می شود و در جنگ ها نیز کاربرد دارد.

 

بین بگ راند

گلوله هایی هستند که در لفاف های پارچه ای قرار می گیرند از تفنگ های ساچمه ای شلیک می شوند و در هر ردیف در مجموع 40 گرم سرب وجود دارد. این پک ها به گونه ای طراحی شده اند که قادر به سوراخ شدن و نفوذ به بدن انسان نیستند و فقط صدمات سطحی ایجاد می کنند، اما ضربه آنقدر شدید است که فرد دچار اسپاسم عضلانی شده و برای مدت کوتاهی امکان تحرک او را گرفتار می کند. و بنابراین پلیس به سادگی او را دستگیر میکند.

 

شوکر

 

شوکر

شوکر یک سلاح الکتریکی است که در دهه 1970 ساخته شد و با استفاده از دو الکترود قلابی شکل، جریان الکتریکی را به بدن وارد می کند که باعث اسپاسم عضلانی و فلج موقت می شود. انواع بدون الکترود نیز از این سلاح وجود دارد که با ایجاد قوس الکتریکی کار خود را انجام می دهند.

شوکرها برای جایگزینی اسلحه و البته کاهش چشمگیر تعداد مرگ و میر در حین عملیات پلیس و حتی کاهش تلفات پلیس طراحی شده بودند. با این حال، در برخی موارد منجر به ایست قلبی و مرگ شده است.

 

کف چسبناک

سلاح هایی ساخته شده اند که می توانند چندین لایه فوم فشرده و چسبناک شلیک کنند و مظنونان را به دام بیندازند. این فوم چسبنده فقط با حلال های قوی حذف می شود. عیب این سلاح این است که به کندی عمل می کند و به مظنونان اجازه فرار می دهد. اما مصرف مقادیر زیاد باعث گرفتگی فرد می شود و البته خطر خفگی و مرگ را به دنبال دارد!

 راکت بازرسی بدنی دستی و یا راکت فلزیاب بازرسی بدنی دستی(HAND HELD METAL DETECTOR) به پرسنل امنیتی این اجازه را میدهد تا با حفظ شأن وحرمت انسانها بدون دخالت دست نظارت و بازرسی مد نظر را انجام دهند.

 

ماشین آب پاش ضد شورش

 

ماشین و توپ های آب پاش

توپ های آبی از دیرباز توسط نیروهای ضد شورش استفاده قرار میگرفتند. این سلاح مانند شیرهای فشار قوی که مخصوص شست و شو هستند کار می کنند ولی به اندازه آنها قوی نیستد.

 

بمب بد بو

یکی دیگر از راه های سریع تخلیه اسلحه بدون استفاده از سلاح های مرگ بار شامل استفاده از بمب های بدبو است که کاملاً غیر کشنده هستند.

 بمب های نقطه ای از عناصر مبتنی بر گوگرد تشکیل شده اند و بوهایی مانند مواد دفعی انسان، تخم مرغ گندیده، گوشت فاسد شده تولید می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

گیت بازرسی

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران