دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان می دهد

دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان می دهد

اردیبهشت-8-1403
ادمین

دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان می دهد

برای آن دسته از دوستان که با این دستگاه آشنا نیستند اگر بخواهیم بگوییم دستگاه ایکس ری چیست باید عرض کنیم که به طور کلی دستگاهی است متشکل از ژنراتورها، حسگرهای نوری، حسگرها، ریل ها و ... که می توانند اجسام مختلف را اسکن و بررسی کنند تا بتوانیم برخی از کالاهای مورد نظر خود را شناسایی کنیم. این دستگاه ها از مدل ها و اندازه های مختلفی ساخته شده اند که هر کدام برای مناسبت ها و مدهای خاصی استفاده می شوند.

دستگاه ایکس ری در مقیاس ها و کارایی های متعددی ساخته شده است که مهم ترین و همه گیرترین آنها یعنی دستگاه ایکس ری فرودگاه و دستگاه ایکس ری ماشین یا دستگاه ایکس ری مواد مخدر برای همه تقریبا آشنا است.

شرکت انطباق گستر سپهر در زمینه دستگاه x ray یکی از مراجع و راهنماها در خرید و استفاده و پشتیبانی این دستگاها است.

 

دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان نمی دهد

با پیشرفت تکنولوژی تقریبا بیان اینکه دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان نمی دهد سوال نا به جایی است زیرا آنچه باید این دستگاه نشان بدهند در هر حوزه به خوبی نمایش می دهند. از دستگاه ایکس ری فرودگاه تا دستگاه ایکس ری کانتینری کار کشف ابراز غیرقانونی و غیر مجاز را انجام می دهند.

تکنولوژی دستگاه x ray در مواد خاص مثل مواد غذایی را نیز شامل می شود دستگاه ایکس ری غذایی کار بازرسی چرخه تولید را آسان تر کرده است.

 

دستگاه ایکس ری فرودگاه چه چیزهایی را نشان میدهد

دستگاه ایکس ری فرودگاه چه چیزهایی را نشان میدهد از جمله سوالاتی است که افرادی که پرواز دارند از روی کنجکاوی معمولا سوال می پرسند یا برای اطمینان از امنیت دستگاه ایکس ری فرودگاه چه چیزی را نشان نمیدهد را معمولا به دنبالش هستند.

دستگاه ایکس ری می تواند تمامی اشیا غیر مجاز و غیر قانونی را کشف کند. مکانیزم دستگاه ایکس ری فرودگاه به این صورت است که جسم یا محصول مورد نظر ابتدا روی ریل قرار می گیرد و سپس وارد تونل می شود تا با استفاده از فناوری مادون قرمز توسط دستگاه مورد بررسی قرار گیرد و اجسام مورد نظر شناسایی شود.

روش اسکن در دستگاه به این صورت است که پس از ورود جسم به دستگاه، اشعه ایکس بر روی جسم پخش می شود و پس از عبور از آن به سنسورها برخورد می کند. سنسورها شامل چندین تخته قابل تنظیم هستند مثلاً 8 تخته که X هستند گاهی اوقات به دلیل اندازه و ضخامت کالا، اسکن در چند جهت در تونل انجام می شود، سپس نتایج نهایی برای اپراتور بر روی دستگاه ارسال می شود. نظارت کنید.

 

استفاده و نگهداری از این دستگاه بسیار پیچیده و دارای نکات بسیاری است می توانید برای این منظور از شرکت انطباق گستر سپهر با بیش از 30 سال تجربه بهره ببرید.

شرکت انطباق گستر سپهر هم چنین مرکز تولید دستگاه های فلزیاب بازرسی بدنی می باشد که با استانداردهای جهانی وارد بازار ایران شده است و دو راکت  MD102  و MD101  می تواند مکمل خوبی برای دستگاه ایکس ری فرودگاه و دیگر مناطق حائز اهمیت باشد.

 

دستگاه ایکس ری چه چیزی را نشان می دهد

دستگاه بازرسی اشعه ایکس توانایی تشخیص مواد مخدر مانند کوکائین، هروئین و ... را دارد که این مواد جزو مواد آلی طبقه بندی می شوند و توسط دستگاه ها در دو سطح انرژی شناسایی می شوند.

اقلام موجود در چمدان یا بسته دارای مواد مختلفی هستند، بنابراین هر کدام تصاویر خاصی را بر روی دستگاه نمایش می دهند. تغییر نوع مواد قرار داده شده در کنار یکدیگر مرزهایی را ایجاد می کند که اپراتور دستگاه می تواند به راحتی آنها را شناسایی کند و

شکل آنها را پیدا کرده و حدس بزند.

البته حمل بعضی از ابزارها ممنوع است و بدون دستگاه ایکس ری نیز قابل تشخیص است که مسول امنیتی متوجه آن می شود و از آن ممانعت می کند.

 

در تصاویر به دست آمده از تجهیزات بازرسی اشعه ایکس، مواد یافت شده در طبیعت به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

  1. مواد سبک به تمام عناصری اطلاق می شود که عدد اتمی آنها کمتر از ده باشد. این مواد اشعه ایکس را کاهش می‌دهند و نور را به راحتی جذب می‌کنند یا به زبان ساده می‌گویند. در واقع این عناصر مواد آلی هستند و در سیستم ارزیابی تصویر HI-MAT به رنگ نارنجی هستند.
  2. مواد نیمه سنگین به تمام عناصری اطلاق می شود که عدد اتمی آنها بین یازده تا هجده باشد. این مواد جذب نسبتاً متوسطی دارند. شیشه و آلومینیوم در این دسته قرار می گیرند و در دستگاه بازرسی اشعه ایکس به رنگ سبز ظاهر می شوند.
  3. مواد سنگین این دسته شامل عناصری با عدد اتمی بیشتر از هجده می باشد. عناصر این گروه بیشتر از فلز ساخته شده اند که به رنگ آبی در دستگاه بازرسی اشعه ایکس قابل مشاهده است. میزان تابش نفوذی به این مواد به ضخامت و مواد آن بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:

 

گیت فلزیاب

گیت بازرسی

 

رنگ های اشعه ایکس

رنگ تصویر نمایش داده شده در تصاویر رنگی اشعه ایکس به چگالی مواد و نوع مواد بستگی دارد. این دستگاه قابلیت نمایش شش رنگ را در تصاویر خود دارد که شدت رنگ ها به تراکم و ضخامت مواد بستگی دارد.

در آخرین بخش از دستگاه اشعه ایکس چه چیزی را نشان می دهد جدولی در این رابطه برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که می تواند کمک کننده باشد.

 

ردیف

رنگ

ماده

1

نارنجی

مواد آلی مانند کاغذ، لباس و بسیاری از مواد منفجره

2

سبز

مواد ترکیبی مانند آلومینیوم

3

آبی

مواد معدنی مانند مس

4

سیاه

مواد غیر قابل نفوذ

5

سفید

مواد غیر قابل نفوذ

6

قرمز

مواد غیر قابل نفوذ

 

شرکت انطباق گستر سپهر با سالها سابقه و سعی و تلاش مهندسان خبره ایرانی پا در عرضه و استاندارد جهانی حوزه تجهیزات امنیتی و ایمنی گذاشته است که می تواند در راستای پیشرفت کشور به نوبه خودش گامی مثبت بردارد. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دستگاه ایکس ری و خرید دستگاه ایکس ری به این صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

محتوای پشنهادی

گیت بازرسی ایستاده

گیت فلزیاب دروازه ای

 

 

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران