چگونه بهترین دستگاه کنترل تردد را انتخاب کنیم

چگونه بهترین دستگاه کنترل تردد را انتخاب کنیم

چگونه بهترین دستگاه کنترل تردد را انتخاب کنیم

اردیبهشت-6-1403
ادمین

چگونه بهترین دستگاه کنترل تردد را انتخاب کنیم

اگر در هنگام خرید برای شما هم سوال پیش آمده که چگونه بهترین دستگاه کنترل تردد را انتخاب کنیم

در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم. اگر شما دارای یک کسب و کار می باشید و به دنبال بهترین دستگاه کنترل تردد می گردید با ما همراه باشید. شما در هنگام خرید دستگاه کنترل تردد باید توجه کنید که برای چه کاری به این دستگاه نیاز دارید. مثلا ممکن است بخواهید به هر شخصی دسترسی خاصی دهید که مثلا در کدام قسمت های ساختمان شرکت بتوانند رفت و آمد داشته باشند، درباره محل ورود و خروج باید به ویژگی های فیزیکی آن ساختمان نیز توجه کنید مثل : آسیب پذیری به هر صورت، ساعات کاری و تعداد کارمندان و اشخاصی که هر روز وارد ساختمان می شوند. به هر چیزی که ممکن است به دارایی های شما آسیب وارد کند یا موجب عملیات بحرانی شود مثل مزاحمان، مجرمان، تروریست ها، کارمندان ناراضی، و بلایای طبیعی و.. تهدید امنیتی گفته می شود.

 

دقت داشته باشید که بهترین دستگاه امنیتی برای یک مکان همیشه یک سیستم پیشرفته نیست در نتیجه با ارزیابی دقیق از هدف ها و نیازهای امنیتی به مدیریت کردن کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند تا یک سیستمی را انتخاب کنید که امنیت مورد نظر شما را به وجود آورد.

تمام دستگاه های کنترل تردد با مشخصات و ظاهر مشابهی تولید نمی شوند هر کدام از آن ها مشخصات متفاوتی از نظر امنیت و اطمینان با یکدیگر دارند. همینطور با توجه به نیاز و هدف شما و مکان ساختمان کار شما متفاوت می باشد.

 

نکات مهم در هنگام انتخاب بهترین دستگاه کنترل تردد

زمانی که می خواهید یک دستگاه کنترل تردد خریداری کنید با یک سری از نکات توجه داشته باشید که در ادامه آن ها برای شما آماده کرده ایم و با توجه به نیاز خود بهترین دستگاه کنترل تردد را خریداری کنید. نکات مهم در هنگام انتخاب بهترین دستگاه کنترل تردد :

 

توجه به سیاست های دستگاه کنترل تردد و مدل های آن

هنگامی که به دنبال انتخاب یک گیت کنترل تردد خوب هستید یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید سیاست های دستگاه کنترل تردد پرسنل، مدل دستگاه با توجه به تعداد افراد و نحوه شناسایی آن ها با چهره، اثر انگشت، کارت و اطلاع از مکانیسم دستگاه، متفاوت می باشد.

نحوه پیاده سازی دستگاه کنترل تردد خیلی متنوع است و داشتن آگاهی از این که چه نوع دستگاه کنترل ترددی مناسب کسب و کار شما است بسیار مهم است. شما می توانید با در نظر گرفتن مقاوم و مرتبه هر شخصی در شرکت به او اجازه تردد از مکان های ویژه ای که برای آن ها در نظر گرفتید را دهید.

 

بررسی و مشخص کردن نوع سخت افزار مورد نیاز

مسئله مهم بعدی که باید به آن توجه کنید این است که با توجه به نیاز شما چه نوع سخت افزاری را باید استفاده کنید. به طور مثال گیت کنترل تردد شیشه ای، دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره یا اثر انگشت.

 

یا اینکه از چه نوع قفلی می خواهید استفاده کنید ؟ قفل دستگیره کنترلی یا مغناطیسی. نحوه شناسایی دستگاه کنترل تردد به چه شکلی باشد ؟ تایید هویت با رمز، کارت، اثر انگشت، تصویر و..

این نوع از سخت افزار ها به بعضی از کارمندان اجازه تردد به مکان های خاص را می دهد یا مانع وارد شدن افراد به این مکان ها می شود. ویژگی های دسترسی در دستگاه کنترل تردد بر روی سطح امنیت شما اثر می گذارد و هر کدام از آن ها مزایا و برتری نسبت به دیگر روش ها دارد.

مثلا اثر انگشت نسبت به شناسایی با کارت ، امنیت بیشتری دارد.

 

در نظر داشتن سطح ایمنی دستگاه کنترل تردد

انتخاب کردن سطح امنیتی دستگاه کنترل تردد باید با توجه به نیاز های شرکت شما باشد. مثلا ممکن است نیاز های سطح امنیتی در یک ساختمان اداری بزرگ با سیستم امنیتی یک مکان عمومی متفاوت باشد. شما باید برای انتخاب کردن سطح امنیت مورد نظر خود نکاتی را در نظر داشته باشید که از این نکات می توان به محل کار و شرکت ، سطح جرم و جنایت در آن منطقه و ساعت های کاری خود اشاره نمود.

 

تاریخچه و قابلیت اطمینان کردن به شرکت های تولید کننده دستگاه کنترل تردد

اگر شما نیاز به نصب یک دستگاه کنترل تردد در شرک و محل کار خود می باشید باید قبل از خرید از آن شرکت اطلاعات تولید کننده و نحوه نصب و پشتیبانی دستگاه را با دقت مورد بررسی قرار دهید. شما می توانید با تحقیق درباره شرکت مورد نظر متوجه شوید که از چه زمانی فعالیت خود را آغاز کرده و از چه سالی شروع به تولید محصول مورد نظر شما کرده. بعد از به دست آوردن اطلاعات شرکت مورد نظر می توانید بررسی که آیا خرید این دستگاه ( دستگاه کنترل تردد ) از این شرکت برای شما مناسب است یا خیر.

 

سیستم عامل و قابلیت اتصال کردن آن به دیگر سیستم ها

یکی از موارد مهمی که در هنگام خرید دستگاه کنترل تردد باید به آن توجه داشته باشید سیستم عامل این دستگاه می باشد. شما باید اطلاعاتی درباره سازگاری و اتصال دستگاه با دیگر سخت افزار ها به دست آورید. بعضی از این دستگاه های کنترل تردد ممکن است با هر نوع سیستم عاملی سازگار نباشند و بعضی دیگر از این دستگاه ها از اتصال مبتنی بر وب بهره می برند.

 

ارزیابی و تعیین هزینه خرید و راه اندازی سیستم کنترل تردد

ارزیابی و تعیین هزینه خرید و راه اندازی سیستم کنترل تردد از مراحل مهم در خرید یک دستگاه با کیفیت می باشد. باید تعیین کنید که چه مقدار می توانید هزینه کنید. پیشرفت امنیتی جدید شامل دستگاه هایی بیومتریک ، دوربین های مدار بسته و کارت های شناسایی هوشمند می باشند و معمولا دستگاه هایی که بیومتریک هستند گران تر می باشند و کارت های هوشمند نسبت به آن ها هزینه کمتری دارد.

صاحبان شرکت باید با توجه به بودجه و سطح امنیتی که مورد نظر آن ها می باشد اقدام به خرید دستگاه کنترل تردد کنند.

بیشتر بخوانید:

گیت فلزیاب

 

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران