تجهیزات موتور سواری - شولدر موتور سواری

تجهیزات موتور سواری - شولدر موتور سواری

اردیبهشت-7-1403
ادمین

راهنمای خرید لباس محافظ موتور سواری

 

اگر جزء افرادی هستید که علاقه شدی به موتور سواری دارند، باید بگوییم که مسئله امنیت و ایمنی از جمله مهم‌ترین فاکتورهایی است که همواره باید به آن دقت داشته باشید. یک موتور سوار حرفه‌ای شخصی است که بدون تجهیزات و لباس محافظ موتور سواری حتی یک کیلومتر نیز طی نکرده و همواره به فکر ایمنی و سپس راندن با موتور سیکلت خود باشد که توسط شرکت انطباق گستر سپهر تهیه و توزیع می شود.

شولدر موتور سوارن از زوایای متعدد

اگر هنوز برای خرید شولدر موتور سواری اقدام نکرده‌اید توصیه می‌کنیم که مطالعه این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله هر آنچه که باید درباره لباس محافظ موتور سواری بدانید، برایتان شرح داده و ضمن معرفی این لباس‌ها و تجهیزات اطلاعات تکمیلی درباره شیوه خرید و نگهداری از آن‌ها نیز در اختیارتان می‌گذاریم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید‌.

ضرورت پوشیدن شولدر برای موتور سواری

لباس مناسب و محافظ موتور سواری چیست؟

لباس محافظ برای موتور سواری شباهت زیادی به زره جنگی داشته و برای حفاظت و مراقبت از سرنشین موتور مورد استفاده قرار گرفته و درصد امنیت جانی او را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال اگر دچار تصادف شدید و یا از موتور سیکلت خود سقوط کرده و افتادید، این لباس از اندام‌های بدن شما در مقابل شکستگی‌ها و خراش‌ها مراقبت می‌کند. لباس‌های موتور سوار انواع مختلفی داشته و شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. کاپشن‌های موتور سواری

خرید کاپشن موتور سواری ضرورت بالایی دارد؛ زیرا زمانی که در فصل سرد با سرعت بالا در حال موتور سواری هستید باید بدن شما گرم بماند و سرما را احساس نکنید. کاپشن موتور سواری جزء لباس‌های محافظ برای موتور سواری محسوب می‌شود و جنس آن باید ضد آب بوده و به صورت بادگیر باشد.

 1. تیشرت موتور سواری

تیشرت نیز یکی از لباس‌های محافظ برای موتور سواری محسوب می‌شود؛ زیرا فاقد هر گونه دکمه و زیپ بوده و شخص در این لباس احساس راحتی خواهد داشت و به شدت برای فصل‌های بهار و تابستان مناسب است.

 1. شلوار موتور سواری

شلوار موتور سواری از این جهت اهمیت دارد که اگر شخص از روی موتور سقوط کند، اولین قسمت بدن او پاها بوده و در معرض آسیب قرار دارد. اگر شلوار موتور سوار و لباس محافظ موتور سواری او استاندارد و ایمن باشند در این مواقع کمترین آسیب ممکن به زانوها و پای شخص وارد می‌شود. جنس شلوار موتور سواری نیز باید ضد آب و به صورت بادگیر بوده و در  مقابل سوختگی و خراشیدگی ایمن باشد.

 1. کفش مخصوص موتور سواری

از دیگر بخش‌های مهم لباس محافظ موتور سواری کفش است که باید درست اندازه پای شخص بوده و بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نباشد. در ادامه برایتان مزایای استفاده از لباس‌های محافظ برای موتور سواری را شرح می‌دهیم.

بررسی مزایای پوشیدن لباس مناسب و محافظ موتور سواری

زمانی که برای خرید لباس مناسب جهت محافظت از خود به هنگام موتور سواری اقدام می‌کنید از مزایای زیر بهرمند خواهید شد، این مزایا عبارت‌اند از:

 • هزینه‌ای که بابت خرید لباس محافظ موتور سواری پرداخت می‌کنید در مقابل کاری که این لباس برای حفاظت از بدن و ایمنی شما می‌کند، کاملا مقرون به صرفه و منطقی است.
 • این قبیل از لباس‌ها در روزهای سرد، بارانی و برفی از شما در مقابل بارش و هوای سرد مراقبت کرده و حساسیت‌های شما نسبت به سرما را به حداقل ممکن می‌رسانند.
 • با خرید این لباس‌ها در مقابل حوادثی که ممکن است برایتان پیش بیایند ایمن شده و صدمه کمتری خواهید دید.

حال که با مزایای خرید لباس محافظ موتور سواری آشنا شده و به اهمیت خرید آن‌ها پی برده‌اید، به صورت دقیق اجزاء و انواع لباس‌های محافظ برای موتور سوارارن را برایتان شرح می‌دهیم که شامل موارد زیر می‌شوند.

 

ضرورت استفاده از تجهیزات موتور سواری

 

بیشتر بخوانید

راکت بازرسی
گیت بازرسی

آشنایی با تجهیزات محافظ موتو سواری

چنانچه می‌خواهید همواره سالم و بدون خطر موتور سواری کنید، خرید تجهیزات و لباس‌های زیر برایتان ضروری است. این موارد عبارت‌اند از:

 1. کلاه ایمنی

به جرئت می‌توانیم بگوییم که جمجمه و سر انسان مهم‌ترین قسمت بدن او بوده و باید در برابر حوادث ایمن باشد. کلاه‌های مناسب برای موتور سواری فاقد شیشه بوده و داری یک سایبان برای کاهش نور مستقیم خورشید هستند و به خوبی از سر و گردن موتور سوار در برابر اتفاقات و حوادث احتمالی مراقبت می‌کنند.

 1. شولدر موتور سواری

شولدرهای مخصوص موتور سواری در واقع لباسی برای محافظت از قفسه‌ سینه و دنده‌های شخص هستند. جنس شولدرها معمولا از فیبر و الیاف کربن بوده و به شدت انعطاف پذیر بوده و در مقابل آتش سوزی نیز مقاومت نسبتا بالایی دارند.‌ خرید شولدرهای فایبر گلاس نیز به شدت شایع بوده و و نسبت به شولدرهای کربنی مقاومت کمتری در برابر آتش سوزی دارند.

برخی از شولدرها جلیقه‌ای بوده و برخی تنها بخشی از نخاع شخص را می‌پوشانند و در برابر خطرات از آن‌ها مراقبت می‌کنند. توصیه می‌کنیم که برای لباس محافظ موتور سواری شولدری باکیفیت و مقاوم خریداری کنید.

 1. دستکش‌های محافظ

اگر جزء افرادی هستید که دست‌هایتان مدام تعرق داشته و عرق می‌کنند، حتما دستکش محافظ موتور سواری نیز خریداری کنید. این دستکش‌ها معمولا ضخیم بوده و حالت ابری شکل داشته و از انگشتان دستان شما در برابر ضربه مراقبت کرده و از طرفی برای افزایش استحکاک نیز بسیار موثر هستند.

 1. زانو بند و آرنج بندها

از دیگر تجهیزات و لباس‌های مهم برای موتور سواری آرنج بندها و زانو بندها هستند و معمولا از جنس فایبر گلاس، فیبرهای کربن و سایر فیبرها بوده و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند. این زانو بندها و آرنج بندها از دست‌ها و پاهای شما در مقابل آسیب دیدگی و شکستگی مراقبت کرده و استفاده از آن‌ها برای افرادی که عاشق ورزش موتور سواری با سرعت بالا هستند، توصیه می‌شود.

 

افزایش ایمنی موتور سواران

 1. عینک و جوراب

بهتر است که رانندگان موتور سیکلت‌ها از عینک‌های منعطف و لاستیکی برای مراقبت از چشم‌‌های خود نیز استفاده کنند. عینک‌های مخصوص موتور سواری معمولا شیشه‌های ضد UV داشته و به هیچ عنوان دچار شکستگی نمی‌شوند و داری یک کش پهن بوده و بر روی سر شخص ثابت می‌مانند.

جوراب‌های مخصوص موتور سواری نیز معمولا بسیار بلند بوده و از نخ طبیعی و یا الیاف ابریشم مصنوعی تولید شده و موجب گرم نگه داشتن پای شخص می‌شوند. حال که با تمامی تجهیزات مورد نیاز برای موتور سواری آشنا شده‌اید، در ادامه برایتان خواهیم گفت که برای مراقبت از این قبیل لباس‌ها باید چگونه عمل کنید.

 

مرغوبیت جنس شولدر برای موتور سواری

راهنمای نگهداری از لباس‌های محافظ موتور سواری

برای نگهداری و شستشوی لباس محافظ موتور سواری همواره به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • به هنگام شستشو مراقب باشید که اجسام تیز درون جیب‌های لباس‌ها نباشند و از برخورد با اجسام تیز خودداری کنید.
 • به هیج عنوان لباس‌هاس محافط موتور سواری را با شوینده‌های شیمیایی و سفیده کننده‌ها نشویید.
 • از آنجایی که این لباس‌ها جنسی نایلونی دارند برای خشک کردن، آن‌ها را بر روی بخاری و سایر وسایل گرمایشی قرار ندهید.
 • همواره لباس‌ها را شستشو داده و نگذارید که به خاطر تعریق بدن حالت اسیدی بگیرند.

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله برایتان به شرح مفصل به معرفی لباس محافظ موتور سواری پرداخته و گفتیم که برای خرید باید به چه فاکتورهای مهمی دقت داشته و چه لباس‌هایی خریداری کنید. توجه داشته باشید که مسئله ایمنی در موتور سواری به شدت حیاتی است و باید جدی گرفته شود.

شرکت انطباق گستر سپهر با تجهیزات موتور سواری مدل CHEETAH

 

دانلود فایل PDF

مشاهده فایل PDF

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

امتیار خود را ثبت کنید

در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
نظرات کاربران

احمد

واقعا کیفیت خوبی داره برند چیتا معتبره و من ازشون راضی هستم

محمد

خیلی ممنون بابت پاسخگویی به موقع شما

مهدی

ممنون از محصول با کیفیت شماااا من واقعا از انتخابم راضی هستم ❤️

موتور کراس

آیا امکان فروش حضوری هم دارید. البته دوستان من از شما خریداری کردن و راضی هستند ،بخاطر سایز میگم ، که خوب به تنم بشینه

شرکت انطباق گستر سپهر

شرکت انطباق گستر سپهر

سلام فروش حضوری داریم و در خدمتتون هستیم

هاشم

ممنون از ارسال به موقع محصولتون واقعا متشکرم❤️

احمد وند

سلام و عرض ادب چه رنگهایی دارید، وزن شولدر چقدره ؟ آیا در تابستان که گرمه اذیت نمیشیم.

شرکت انطباق گستر سپهر

شرکت انطباق گستر سپهر

درود بر شما، شولدر بزرگسال قرمز و مشکی